A Kelet-Ázsiából származó mandarinfa terméshéjából többnyire préseléssel nyerik ki a mandarin-illóolajat. Fő alkotórészei a limonén (70-80%) és az illatért felelős metil-antranilsav-metilészter. Illatösszetevőként és szagtalanító (dezodoráló) alkotórészként hasznosítják a kozmetikum- és parfümiparban.
Édesen gyümölcsös, ugyanakkor fanyar illatú olaj. A fokozott izgatottsági állapotot megszüntethetjük vele, ha aromalámpából párologtatjuk. Az olajjal illatosíthatja a szobát, így a nyugtató aromája az egész házban érezhető lesz. Ellazító hatású testápoló olaj készíthető belőle. A fahéj illóolajjal nagyon jó párosítást alkot.
Párologtatásra: Tegyünk pár cseppet a mandarinolajból az aromalámpa vízzel töltött részébe vagy a párologtatóba és élvezzük kellemesen fűszeres illatát.
Aromafürdő készítéséhez: Egy kávéskanálnyi tejszínben, mézben, vagy habfürdőben oldjunk fel mandarinolajat, és adjuk a fürdővízhez.
Testápoló olaj készítéséhez: Pár csepp mandarinolajból csepegtessünk növényi olajba vagy testápolóba és masszírozzuk be a bőrbe. Bőrünk egészségesebb és szebb lesz.
Kiszerelés: 10 ml/üveg
Felhasználási javaslat: Tegyünk 2-3 csepp mandarinolajat az aromalámpa vízzel töltött részébe vagy a párologtatóba és élvezzük frissítő hatását. Párologtatáshoz, levegő frissítéshez aromaterápiás céllal ajánljuk!
Illóolajok
Az ánizsolaj kellemesen édeskés illata felfrissíti a levegőt, javítja a közérzetet és a koncentrációs képességet. Aromamécseben alkalmazva enyhítheti a nátha tüneteit és felszabadíthatja a légutakat.
Illóolajok
A teafaolaj az egyik legcsodálatosabb, természetes - több mint 80 szerves alkotóelemből álló kivonat. A teafaolaj kitűnő antiszeptikum. Az Ausztrália őslakói által évezredek óta ismert teafaolaj valóságos minipatika, legyen állandó kísérője ha üdül, kirándul, sátorozik, strandol, úszik, szaunázik, szállodát, vagy idegen illemhelyet vesz igénybe.
Illóolajok
Friss, tiszta, élénk illata fokozza az éberséget, és segíti a koncentrációt. Különböző légúti megbetegedések esetén kedvező hatással bír.
Illóolajok
A ciprus illóolajat a ciprusfafélék családjába tartozó, a Földközi-tenger környékén elterjedt ciprusfa pikkelyleveles hajtásaiból vízgőz-desztillációval nyerik ki, mintegy 1-1,2%-os hozammal. A ciprusolaj halványsárga vagy enyhén zöldes színű, édeskés, a fenyőkre emlékeztetően balzsamos, de kissé füstös illatú. Az olaj illatában citromos, vagy ámbrára emlékeztető mellékillat is felfedezhető.